تبلیغات

آیا با سی‌ای‌تی‌اِی، اتحادیه اروپا و کانادا برای حذف تعرفه‌ها به توافق می‌رسند؟

رئیس پارلمان اروپا برای تصمیم‌گیری درباره توافق جامع تجاری و اقتصادی با کانادا، با وزیر تجارت این کشور دیدار می‌کند.

آیا اتحادیه اروپا و کانادا برای حذف تعرفه‌ها به توافق می‌رسند؟به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بی‌بی‌سی، «مارتین شولتس،» رئیس پارلمان اروپا، تصمیم دارد گفتگوهای جداگانه‌ای را در خصوص تجارت آزاد اروپا و کانادا با «کریستیا فریلند،» وزیر تجارت کانادا و رئیس منطقه «والونی» بلژیک برگزار کند.

فریلند پس از هفت سال گفتگو، روز جمعه مذاکرات را ترک کرد. شکست در دستیابی به توافق جامع تجاری و اقتصادی (سی‌ای‌تی‌اِی) توانایی اتحادیه اروپا را زیر سوال می‌برد.

تمام 28 عضو اتحادیه اروپا از توافق سی‌ای‌تی‌اِی، که قرار بود هفته آینده امضا شود، حمایت می‌کنند.

والونی براساس قانون اساسی فدرال بلژیک خواستار افزایش شفافیت در اقدامات نظارتی برای حمایت از استانداردهای کار، محیط زیست و مصرف‌کننده شده است.

فریلند اعلام کرد کاملاً واضح است که اتحادیه اروپا حتی نمی‌تواند با کانادا که ارزش‌های مشترکی با این اتحادیه دارد، به توافق برسد. 

 براساس توافق سی‌ای‌تی‌اِی، اتحادیه اروپا و کانادا 98 درصد تعرفه‌ها را حذف می‌کنند. مذاکرات برای دستیابی به این توافق از سال 2009 تا 2014 به مدت پنج سال ادامه داشته است.

فعالان محیط زیست، اتحادیه‌های تجاری و برخی از سیاستمداران حزب چپ با این توافق مخالف هستند.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار