تبلیغات

تصاویر و مشخصات فنی هایپر خودروی خارق‌العاده استون مارتین/صفر تا ۳۲۲ کیلومتر در ۱۰ ثانیه!

تصاویر و مشخصات فنی هایپر خودروی خارق‌العاده استون مارتین/صفر تا ۳۲۲ کیلومتر در ۱۰ ثانیه!

به گزارش پدال،آدریان نیوی مدیر فنی ارشد استون مارتین در گفت‌وگویی با وال‌استریت ژورنال برخی از جزئیات جدید این هایپرخودرو بسیار پیشرفته را آشکار کرد. احساس‌برانگیزترین جنبه‌ این خودرو سرعت است به این ترتیب که AM-RB 001 در حدود 10 ثانیه از سکون به سرعت 322 کیلومتر در ساعت می‌رسد که این امر به لطف سیستم تعلیق و طراحی پیشرفته‌ی آن صورت می‌گیرد.

نیوی در این مصاحبه گفته که فاکتور کلیدی این خودرو سیستم تعلیق فعال آن است. این سیستم تعلیق فعال به خودروی این توانایی را خواهد بخشید که بین جاده و پیست تمایز قائل شود. در پیست تنظیمات سفت‌تر و کم ارتفاع‌تر سیستم تعلیق به هایپرکار اجازه خواهد داد تا حداکثر پرفورمنس را داشته باشد. در جاده نیز سیستم تعلیق کمی نرم‌تر خواهد بود تا سواری خودرو با شرایط جاده همخوانی داشته باشد. این اولین باری است که یک خودرو از این نوع تکنولوژی خلاقانه‌ای سود می‌برد.

دیوید کینگ مهندس پروژه می‌گوید: هیچ سیستم کنترل از راه دوری شبیه این در یک خودروی جاده‌ای بکار نرفته است. اعدادی که ما در شبیه‌سازی‌ها به دست آورده‌ایم شگفت‌انگیز بوده‌اند.

شتاب صفر تا 322 کیلومتر 10 ثانیه‌ای به همراه نیروی رو به پایین 1996 کیلوگرمی از ویژگی‌های این خودرو است. از دیگر تجهیزات آئرودینامیک این خودرو اسپلیتر جلوی دوبل است که توانایی متراکم و فشرده‌سازی هوا را دارد. سایبان قطره اشک مانند خودرو نیز باعث می‌شود که هوا فوراً از اطراف خودرو عبور کند.

تنها 175 نمونه از این هایپرکار استثنایی ساخته خواهد شد. 150 دستگاه از این خودروها برای استفاده‌ی جاده‌ای و 25 دستگاه دیگر نیز برای استفاده‌ی مخصوص در پیست ساخته خواهد شد. انتظار نداشته باشید که قیمت خودرو کمتر از 3 میلیون دلار باشد. به این میزان قیمت باید خاص بودن آن را نیز اضافه کرد. 

۵۴۵۴ 

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار