تبلیغات

احتمال سقوط و انفجار سطح‌نشین اروپا و روسیه در برخورد با مریخ/تصاویر را ببینید

احتمال سقوط و انفجار سطح‌نشین اروپا و روسیه در برخورد با مریخ/تصاویر را ببینید

دانش > نجوم - در حالی که ارتباط با سطح‌نشین اسکیاپارلی قطع شده است تصاویر جدید از سطح مریخ نشان می‌دهد که احتمالا این سطح‌نشین با سرعت زیاد با سطح مریخ برخورد کرده و منفجر شده است.

مدارگرد شناسایی مریخ ناسا تصاویری را گرفته که نقطه‌ای سیاه بر سطح مریخ را نشان می‌دهد. این نقطه سیاه به عقیده دانشمندان محل سقوط احتمالی اسکیاپارلی است. عملیات جدایی اسکیاپارلی از سفینه مادر به خوبی صورت گرفت اما به نظر می‌رسد این سطح‌نشین در فرود دچار مشکل شده و با سرعت بیش از حد لازم(بیشتر از ۳۰۰ کیلومتر در ساعت) با سطح مریخ برخورد کرده است. 

اسکیاپارلی

این مدارگرد موفق به شناسایی یک نقطه روشن و قسمت‌های تیره بر روی سطح مریخ و در نزدیکی منطقه‌ای شده است که قرار بوده کاوشگر اسکیاپارلی در آنجا فرود بیاید.


سطح نشین اسکیاپارلی عملیات جدایی خود از مدارگرد TGO یا همان مدارگرد ردیاب گاز را با موفقیت به پایان رساند اما خبری از سیگنال موفقیت در فرود روی مریخ هنوز نیست.


مدارگرد TGO اما با موفقیت توانست پس از روشن کردن موتورهای خود به مدت 139 دقیقه، در مدار بیضی شکل مریخ قرار بگیرد. این پروژه تجربه‌ای بسیار مهم برای سازمان فضایی اروپا و آژانس فضایی روسیه است و فناوری‌های این دو سازمان فضایی را مورد آزمون جدی در قیاس با ناسا قرار می‌دهد. 

5454

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار