تبلیغات

‎اورهال اولین کارخانه تولید کاغذ کشور طی 30 روز به پایان رسید

اورهال (‎تعمیرات اساسی) اولین كارخانه تولید کاغذ بهداشتی از طریق بازیافت در خاورمیانه با با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و بومی‌سازی، به دست متخصصان و مهندسان کشورمان تنها طی 30 روز با موفقیت کامل به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : مهرداد همتی مدیرعامل شرکت محصولات کاغذی لطیف در آیین بهره‌برداری مجدد از خطوط تولیدی این کارخانه در سخنانی با اشاره به جایگاه ویژه این شرکت در صنعت سلولزی کشور و ایفای نقش موثر در حفظ محیط زیست و بازیافت سرمایه ملی، گفت: این مجموعه در سال ٧٣ با تکنولوژی اروپایی راه‌اندازی و در سال 88 با هدف انجام طرح توسعه و افزایش ظرفیت تولید و تامین کالای مورد نیاز بازار مجددا توسط شرکت‌های اروپایی تجهیز گردید که به حمدلله از آن زمان تاکنون با تلاش مدیران و سایر همکاران، استفاده از ظرفیت اسمی کارخانه به میزان قابل قبولی محقق گردیده است.
او با اشاره به ایجاد رقابت کاذب در صنعت تیشو کشور و لطماتی که از این رهگذر  صنایع داخلی را تهدید می‌کند، اظهار داشت: در سال 93 روند تولید تیشو در کشور با ورود واحدهای جدید تولیدی، شاهد جهش اساسی بود به گونه‌ای که بر اساس آمار رسمی وزارت صنعت و معدن و تجارت در حال حاضر معادل 130 هزار تن ظرفیت مازاد بر مصرف ایجاد شده و پیش‌بینی می‌شود در سال 96 به حدود 160 هزار تن افزایش یابد که در حال حاضر بزرگترین چالش این صنعت نیز به شمار می‌رود.
‎همتی با بیان اینکه در این برهه‌ی حساس اتخاذ استراتژی مناسب با هدف حفظ سهم بازار و استمرار تولید  برای این مجموعه صنعتی ضروری بود، ادامه داد: در راستای تحقق این امر بر آن شدیم که نسبت به تعمییرات اساسی کارخانه اقدامات لازم را انجام دهیم و برای این امر دو رویکرد پیش رو داشتیم؛ یکی واگذاری اورهال به شرکت‌های سازنده اروپایی و یا استفاده از ظرفیت‌های علمی و اجرایی جوانان متخصص و متعهد كشورمان با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و بومی‌سازی، که در نهایت پس از جلسات متعدد فنی و کارشناسی در راستای صرفه و صلاح شرکت تصمیم گرفته شد این عملیات توسط متخصصان داخلی انجام گيرد. و امروز با برنامه‌ريزي دقيق در زمان و هزينه، آثار و نتایج اورهال اساسی این شرکت می‌تواند به عنوان یک الگوی موفق در سایر واحدهای تولیدی کشور بسط و نشر داده شود.
دكتر عليرضا همتي مدیر كارخانه و سرپرست  تیم فنی پروژه نیز با اشاره به اهمیت انجام این عملیات توسط متخصصان ایرانی به ویژه در بُعد دانش‌افزایی و کاهش هزينه‌ها گفت: به طور کلی صنایع سلولز در کشور از نظر نرم‌افزاری در مقایسه با صنایعی که سبقه‌ی بیشتری دارند تاکنون آنچنان که باید موفق عمل نکرده‌اند و اگر امروز مدیریت این مجموعه به عملکرد خود افتخار می‌کند بدین خاطر است که این سیستم نرم‌افزاری توانسته با مدیریت سخت افزار موجود، ضمن به وجود آوردن دانش فنی لازم و به دست آوردن این ارزش‌ افزوده، سازمانی با تجدید عمر جدید را فراهم کند.
‎گفتنی است، در آیین بهره‌برداری از این پروژه تعدادی از سهام‌داران، اعضاء هیات مدیره و مدیران ارشد صنعت کشور از جمله دكتر عماد حسینی رئیس هیات مدیره هلدینگ تاپیکو، دكتر غلام‌رضا گرزین عضو هیات مدیره هلدینگ تاپیکو، محمدمهدی حاجی قربانی عضو هیات مدیره و مدیرعامل هلدینگ سلولزی تامین اجتماعی، فرخ سمیعی نماینده شستا در هلدینگ تاپیکو و... با حضور در محل کارخانه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف کارخانه در جریان چگونگی انجام این اورهال قرار گرفتند. همچنین در این روز از عوامل اجرایی و کارگران این پروژه تقدیر به عمل آمد.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار