تبلیغات

شورای شهراز توییت جنجالی حافظی بی خبر است

ماجرا از این‌جا شروع می‌شود که روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران در شماره ۲۴ دی ماه ۱۳۹۱ در صفحه هشت خود آگهی مناقصه‌ای را کار می‌کند که بیانگر تغییرات موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) است.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : «واگذاری 49608 متر زمین در منطقه 22تهران به خیریه ای که همسر قالیباف عضو هیئت امنای آنجاست به قیمت هر متر 149 هزار تومان ازمصادیق خدمت به شهدا!» این توئیت شب گذشته رحمت‌اله حافظی عضو شورای شهر تهران است که سر و صدای زیادی به پا کرده است. پس از پرونده واگذاری املاک، این بار حافظی خبر از یک واگذاری کلان دیگر به یک بنیاد خیریه داده است.

بنیاد خیریه‌ای که حافظی به آن اشاره کرده است، موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) نام دارد.

ماجرا از این‌جا شروع می‌شود که روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران در شماره ۲۴ دی ماه ۱۳۹۱ در صفحه هشت خود آگهی مناقصه‌ای را کار می‌کند که بیانگر تغییرات موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) است. در لیست اعضای هیئت مدیره این موسسه که تا تاریخ ۱۱/۹/۱۳۹۳ اعتبار دارد، نام این فرد دیده می‌شود؛

خانم زهرا سادات مشیر استخاره(همسر محمد باقر قالیباف)؛ مدیرکل سابق امور بانوان و رئیس سابق ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران، مشاور فعلی شهردار تهران در حوزه‌ زنان و عضو جدید هیئت مدیره‌ سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران.

همسر شهردار تهران کیست ؟

زهرا سادات مشیر همسر محمد باقر قالیباف«شهردار تهران» سمت های مختلفی در شهرداری تهران داشته اما شهردار مشهدی تبار شهرداری تهران همواره اعلام کرده که همسرش به جهت پست های مختلفی که در شهرداری تهران داشته، حقوقی دریافت نکرده است. مدیریت اداره فرهنگی و اجتماعی امور بانوان شهرداری تهران و مشاور شهردار از مسئولیت هایی است که زهرا سادات مشیر در شهرداری تهران داشته است مشاغلی که به گفته همسرش ریالی بابت آنها دریافت نکرده است .

اما «زهرا سادات مشیر» در جریان انتخابات ریاست جمهوری دهم تبدیل به یک چهره جنجالی شد. او در یک برنامه تلویزیونی گفت:" نذر کردم اقای قالیباف برای این انتخابات کاندیدا نشود." مشیر که در انتخابات سال 88 حاجت روا شده بود در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 92 همچین نذری نکرد و در سکوت خبری کامل از تمام مسئولیت های خود در شهرداری تهران استعفا داد تا اگر شهردار به رییس جمهور تبدیل شد برای رفتن به پاستور آماده باشدین سکوت «زهرا سادات مشیر» در مقابل حضور فعال همسران سایر کاندید های ریاست جمهوری باعث تعجب بسیاری از تحلیلگران شده بود.

جنجال واگذاری های شهرداری تهران

پس از موضوع واگذاری املاک به افراد خاص، این بار «رحمت‌اله حافظی» از یک واگذاری دیگر به یک موسسه خیریه خاص خبر داد. واگذاری که در سکوت خبری و بی اطلاعی اعضای شورای اسلامی شهر تهران انجام شده است. بیشتر اعضای شورای شهر تهران پس از انتشار این خبر از پاسخ دادن به تلفن های همراه خود خودداری کردند. «اسماعیل دوستی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهری خبرگزاری برنا از واگذاری زمین به این موسسه خیریه اظهار بی اطلاعی کرد.

«عبدالحسین مختاباد» دیگر عضو شورای شهر تهران  گفت: من هم خبر این واگذاری را شب گذشته متوجه شدم و اطلاع خاصی درباره این موضوع ندارم و قرار است در جلسه فردا در صحن شورا به این موضوع رسیدگی شود. او درباره علت بی اطلاعی اعضای شورای شهر به برنا گفت: شورای اسلامی شهر تهران موقعیت اجرایی ندارد و این واگذاری هم ممکن است به دلیل تفویض اختیاراتی باشد که شورای سوم در اختیار شهردار تهران قرار داده است.

او درباره طرح کاهش اختیارات شهردار تهران افزود: زمانی که راجع به این موضوع صحبت می‌کنیم ابتدا باید بدانیم شهردار تهران چه اختیاراتی را دارد. بررسی این موضوع نیازمند زمان است و ما باید از جزئیات اختیارات شهردار تهران اطلاعات کافی را کسب و سپس در سلب این اختیارات تصمیم گیری کنیم.

«مختاباد» درباره سناریوی ادامه دار افشاگری در ساختمان بهشت گفت: چون در عصر ارتباطات هستیم، خبر ها به سرعت دست به دست شده و اعضای شورا هم ممکن است از یک موضوع دیر تر از سایر مردم آگاه شوند. اعضای شورا هم از این وضعیت ناراضی هستند. زمانی که این موضوع ها مطرح می‌شود این سوال در ذهن افکار عمومی پیش می آید که آیا اعضای شورا با این موضوع موافق هستند یا مخالف؟ این پرسش در حالی مطرح می‌شود که اعضای شورا از این مسائل آگاه نیستند و ما هم همزمان با مردم متوجه این موضوع می‌شویم.

او افزود: درباره این موضوع و پرونده واگذاری املاک، اعضای شورا قصد سیاسی کاری ندارند و تمام تلاش خود را برای روشن شدن این پرونده ها خواهند کرد و اگر تخلفی در این پرونده ها صورت گرفته باشد، وظیفه قوه قضائیه است که به این موضوعات ورود کرده و در جهت تنویر افکار عمومی قدم بردارد.

منبع:برنا

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار