تبلیغات

مدیریت بهینه منابع و انرژی Vulkan در ویدیوی منتشر شده از شرکت ARM تحسین برانگیز است

حتما درباره Vulkan API شنیده اید. سامسونگ در گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج این فناوری را به کار برده است تا بازی ها و برنامه هایی که از آن بهره می برند بتوانند بهتر از دیگر رقبا روی این دستگاه ها اجرا شوند. گوگل در اندروید ۷ این قابلیت را اضافه کرده است و پیکسل و پیکسل ایکس ال نیز از آن پشتیبانی می کنند، البته گویا این API برای تمام دستگاه هایی که اندروید ۷ دارند در دسترس خواهد بود. شرکت ARM ویدیویی برای درک بهتر تاثیر حضور این API در دستگاه های مختلف منتشر کرده است که دیدن آن را به شما توصیه می کنیم، در ادامه با ترنجی همراه باشید.

dcf45e2c-f5ad-447c-b974-3cd183c073fe

به صورت خلاصه می توان گفت که ولکان (Vilkan) در مدیریت منابع سخت افزاری و کاهش مصرف انرژی موثر خواهد بود. در مدیریت منابع به این صورت که به جای استفاده از تنها یک هسته پردازنده مرکزی برای اجرای برنامه یا بازی، از تمام هسته ها استفاده می کند. این سبب می شود تا بازی ها روان تر و با انرژی کمتری اجرا شوند. علاوه بر آن، این موضوع راه تولید بازی ها و برنامه هایی که نیاز به قدرت پردازش بسیار بیشتر دارند را باز می کند.

بازی های گرافیکی تر روی دستگاه های حتی اقتصادی تر!

ARM در ویدیوی زیر به سادگی و زیبایی این موضوع را توضیح می دهد:

این سبب می شود تا دستگاه هایی رده پایین و اقتصادی که اکثرا ۴ هسته از نوع Cotrex-A53 دارند نیز بتوانند بازی های رده بالاتر را اجرا کنند. التبه این بدین معنا نیست که چیپست های پرچمدار که هسته های Cortex-A73 و یا Kyro دارند از این فناوری سودی نخواهند برد، بلکه این دستگاه ها نیز در مصرف انرژی بسیار بهینه تر خواهند بود.

نظر شما درباره Vulkan API چیست؟ به نظر می رسد که تغییر بزرگی در راه است!

لینک کوتاه:

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار