تبلیغات

پلیس‌ها نیز در فرانسه تظاهرات کردند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، صدها نفر از نیروهای پلیس فرانسه شب گذشته برای سومین شب متوالی در پاریس درخواست کردند مجازات عاملان حمله به افسران پلیس در این کشور تشدید شود. حدود پانصد افسر پلیس که برخی از آنها صورت های خود را پوشانده بودند و برخی هم لباس یونیفورم بر تن داشتند نزدیک برج ایفل تجمع کردند و از دولت خواستند قوانین حمایت از افسران پلیس را تشدید کند.

پنجشنبه شب هم نیروهای پلیس فرانسه در شماری از شهرهای این کشور تظاهرات کردند. دولت فرانسه تلاش می کند با انجام دادن اقداماتی از خشم نیروهای پلیس این کشور به علت حملات ضد افسران پلیس بکاهد.

اخیراً در مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم موضوع حمله به افسران پلیس این کشور مطرح شد. سال گذشته در جریان حمله یک گروه افراطی به دفتر نشریه شارلی ابدو در پاریس، مهاجمان یکی از افسران پلیس را کشتند که این مسئله واکنش های گسترده ای میان مردم فرانسه ایجاد کرد و بسیاری از آنها با افسران پلیس ابراز همدردی کردند.

در ماه های اخیر و در جریان تظاهرات و تجمعات با وجود تدابیر شدید امنیتی گاهی افسران پلیس هدف حمله قرار گرفته اند. روز هشتم اکتبر یک افسر بیست و هشت ساله پلیس فرانسه در جریان حمله با بمب بنزینی در جریان گشت زنی در حاشیه پاریس دچار سوختگی شدید شد و همچنان در کما به سر می برد.

اتحادیه های پلیس فرانسه که پیش از این با وزیر کشور دیدار کرده اند اکنون خواهان دیدار با رئیس جمهور برای بررسی مساله خشونت ها ضد افسران پلیس هستند. فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه هم اعلام کرده است تلاش می کند هفته آینده با نمایندگان اتحادیه های پلیس این کشور دیدار کند.

وزیر کشور فرانسه هم گفته است باید شدیدترین مجازات ها علیه عاملان و مسببان حمله به افسران پلیس این کشور اعمال شود. دولت سوسیالیست کنونی فرانسه نیکلا سارکوزی رئیس جمهور سابق این کشور را متهم می کند که هزار فرصت شغلی در پلیس این کشور را حذف کرده است. اما سارکوزی که تلاش می کند نامزدی جناح راست فرانسه را در انتخابات پیش روی این کشور کسب کند روز پنجشنبه این اتهامات را دروغ توصیف کرد.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار