تبلیغات

61 پرونده تخلف از مراکز تولید و عرضه مواد خام دامی در زنجان به مراجع قضایی ارجاع شد

کد خبر: 82275874 (5622681) | تاریخ خبر: 01/08/1395 | ساعت: 13:12|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

علی اشرفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرونده های تخلف ارجاع داده شده به مراجع قضایی استان زنجان در خصوص کشتار غیرمجاز، رعایت نکردن موازین و ضوابط بهداشتی، عرضه غیر مجاز فرآورده های غیر بهداشتی و تخلف در عرضه مواد پروتئینی است.
به گفته وی در 6 ماهه نخست امسال، پنج هزار و 173 مورد در سطح این استان از مراکز تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی نظارت و بازرسی انجام شده است.
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان زنجان گفت: در این نظارت و بازرسی ها 199 مورد موارد غیر بهداشتی مشاهده و در خصوص رفع موارد غیر بهداشتی به آنان تذکر کتبی و شفاهی داده شد.
اشرفی خاطرنشان کرد: طی 6 ماهه نخست امسال 14 هزارو 255 کیلوگرم از فرآورده های پروتئینی و دامی غیرقابل مصرف و غیر بهداشتی معدوم شد.
وی تاکید کرد: در این مدت از سال و طی بازرسی و نظارت های انجام شده از مراکز تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی 17 هزار و 819 کیلوگرم از این فرآورده ها ضبط شده است.
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان زنجان گفت: علاوه بر نظارت از مراکز تولید، نگهداری عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی 2 هزار و 616 مورد نیز از خودروهای حمل این مواد بازدید شده است.
اشرفی با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال و طی این نظارت ها 280 مورد نیز نمونه برداری انجام شده است، افزود: این نمونه برداری از فرآورده های خام دامی در رستوران ها، تالارها و خودروهای حمل این فراورده ها انجام شده است.
وی از مردم خواست، خریداران مایحتاج فرآورده های خام دامی خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی این استان تهیه کنند.
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان زنجان متذکر شد: هنگام خرید گوشت از مراکز معتبر عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی به حتم به مهر دامپزشکی و برچسبی که دارای تاریخ انقضا، تاریخ تولید، محل تولید و شرایط نگهداری بر روی لاشه است دقت کنند.
به گزارش ایرنا، اشرفی تاکید کرد: هنگام خرید مرغ از مراکز عرضه مجاز نیز باید مرغ های بسته بندی شده ای که دارای تاریخ انقضاء، تولید و کنترل هستند، توجه کرد.
مردم استان زنجان در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند با شماره تلفن 1512 ادارات دامپزشکی این استان زنجان تماس برقرار کنند و مورد تخلف را جهت رسیدگی اطلاع دهند.
7325/6085
خبرنگار: حدیث ابوالحسنی** انتشار دهنده: رویا رفیعی
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان زنجان به کانال http://www.telegram.me/irnazanjaan بپیوندید.

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار