تبلیغات

مراقبت پرستاری به شیوه موردی در تمامی بیمارستانهای کشور اجرا می شود

کد خبر: 82275865 (5622791) | تاریخ خبر: 01/08/1395 | ساعت: 13:8|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

احمد نجاتیان روز شنبه در گردهمایی رابطان بیمارستانی اجرای دستورالعمل مراقبت به شیوه موردی بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: مراقبت موردی پرستاری یک شیوه مراقبتی اصولی در دنیا است که یک پرستار در یک نوبت کاری تمام مراقبتهای بیمارانش را بر عهده می گیرد.
وی ادامه داد: تاکنون این طرح در 56 بیمارستان کشور به صورت آزمایشی اجرا شده که بیمارستان تخصصی اطفال دکتر شیخ مشهد یکی از آنها است.
مدیرکل دفتر ارتقا سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از هر دانشگاه علوم پزشکی کشور یک بیمارستان در قالب اجرای طرح آزمایشی مراقبت پرستاری به شیوه موردی انتخاب شده است.
وی افزود: مراقبت پرستاری به شیوه موردی یکی از قدیمی ترین روشهای پرستاری است، در مقاطعی به دلیل کمبود پرستار و حجم کار زیاد روشهای دیگر برای مراقبتهای پرستاری در کشور نهادینه شد.
نجاتیان ادامه داد: در قالب طرح مراقبت موردی پرستاری هر پرستار در یک نوبت کلری از چند بیمار بطور کامل مراقبت می کند و در ابتدای کاری خود را به بیمارانش معرفی کرده و با تعویض نوبت کاری به بیمار می گوید که از این پس همکارم مراقبتهای شما را انجام می دهد.
وی گفت: در روش رایج مراقبت یک پرستار مسئول گرفتن علائم حیاتی بیمار و پرستار دیگر مسئول ثبت پرونده بیمار است و به جای نگاه انسانی بیشتر نگاه مکانیکی به بیمار در مراقبتها حاکم است.
مدیرکل دفتر ارتقا سلامت وزارت بهداشت گفت: رضایتمندی بیمار، کاهش خطرات برای بیماران و افزایش رضایتمندی پرستاری از مزایای این طرح است.
وی در ادامه همچنین اظهار کرد: تا پایان امسال 17 هزار نفر به مجموعه وزارت بهداشت و درمان اضافه می شوند که 11 هزار نفر آنان مربوط به بخش پرستاری هستند. آزمون استخدامی این تعداد آبان ماه جاری برگزار خواهد شد.
گردهمایی رابطان بیمارستانی اجرای دستورالعمل مراقبت به شیوه موردی پرستاری با حضور مسئولان این طرح در بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بیمارستان قائم مشهد برگزار شد.
خبرنگار: مریم انجیدنی **منتشرکننده: حسین کریم زاده
3027/1858

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار