تبلیغات

پای گردشگران خارجی به سوادکوه مازندران باز شد

کد خبر: 82275859 (5622262) | تاریخ خبر: 01/08/1395 | ساعت: 13:4|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این گروه 50 نفره از گردشگران خارجی شنبه شب از طریق مسیر ریلی تهران - شمال وارد مازندران شدند و در ایستگاه ' دواب ' واقع در شهرستان سوادکوه پیاده شدند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سوادکوه و سوادکوه شمالی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : این گروه از گردشگران خارجی در قالب تور گردشگری وارد سوادکوه شدند.
رضا دانش زاده افزود : این گردشگران از کشورهای آلمان ، سوئیس ، اتریش ، آمریکا ، استرالیا ، ایرلند ، اوکراین ، فرانسه ، روسیه و ترکیه هستند.
وی گفت که این گردشگران پس از چند ساعت حضور در سوادکوه و دیدن بخشی از جاذبه های طبیعی و تاریخی ، مسیرشان را با اتوبوس به سمت مشهد ادامه دادند.
دانش زاده رد شدن راه آهن از شهرستان سوادکوه را فرصت مناسبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دانست و افزود : برنامه ریزی برای گردشگران داخلی و خارجی که از مسیر ریلی و جاده ای محور سوادکوه تردد می کنند ، فرصت خوبی برای رونق گردشگری در 2 شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی است .
شهرستان سوادکوه دروازه ورودی به استان مازندران به شمار می رود. براساس آمارهای رسمی سالانه 10 تا 20 میلیون مسافر از این شهرستان عبور می کنند .
ظرفیت اقامت تنها مهمانپذیر 2 شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی 24 تخت است و 700 خانه مسافر نیز بتازگی برای رونق گردشگری در این منطقه تجهیز شده است.
در شهرستان سوادکوه دستکم 700 اثر تاریخی وجود دارد که برخی از آنها مانند دژ اسپهبد خورشید ، برج لاجیم و پل ورسک شهرت جهانی دارند .
بر اساس آمارهای رسمی در 6 ماهه نخست امسال 340 هزار نفر شب اقامت گردشگران خارجی در مازندران ثبت شد.
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی انتشاردهنده : حسن فلاحتی
2096/1654

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار