تبلیغات

افتتاح نخستین خط تولید کاتالیست های هم رسوبی کشور

کد خبر: 82275789 (5622726) | تاریخ خبر: 01/08/1395 | ساعت: 12:25|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، کاتالیست قلب فرایندهای شیمیایی است و صنایع پالایش، پتروشیمی و فولاد بدون کاتالیست قادر به فعالیت نیستند.با افتتاح خط تولید کاتالیست های هم رسوبی تولید 4 کاتالیست پری ریفرمینگ ، سنتز متانول ، متاناسیون و شیفت دما بالا فراهم شده است.
هومن کریمی مدیرعامل شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو در این مراسم گفت: تولید کاتالیست محور فعالیت های این شرکت است و تاکنون 1000 تن از کاتالیست های تولیدی این شرکت بارگذاری شده است.
وی افزود: با راه اندازی این خط تولید کاتالیست های تولیدی در صنایع پتروشیمی کاربرد خواهند داشت و در حال حاضر کاتالیست های هم رسوبی این شرکت در پتروشیمی های شیراز و تبریز کاربردی شده است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در پتروشیمی شیراز کاتالیست سنتز متانول بارگذاری می شود، افزود: ظرفیت تولید کاتالیست هم رسوبی 300 تن در سال است که با افزایش مدول ها ظرفیت تولید در این حوزه قابل افزایش است.
کریمی گفت: در حال حاضر نیاز کشور به کاتالیست های هم رسوبی 700 تن در سال است که به نظر می رسد این میزان در سال های آینده افزایش یابد.
وی در خصوص تولید کاتالیست های مورد نیاز خودرو افزود: از سه سال پیش مطالعات در حوزه کاتالیست خودرو آغاز شده و در این زمینه مطالعات کتابخانه ای 90 درصد پیشرفت داشته است و توانسته ایم به تولید مونولیت و رئولوژی گل نیز دست یابیم.
وی ادامه داد: تاکنون مطالعات در این زمینه 35 درصد پیشرفت داشته است و پیش بینی می کنیم که تا 2.5 سال آینده به تولید این کاتالیست ها دست یابیم.
کریمی اظهار کرد: در دنیا میزان مصرف کاتالیست 27 میلیارد دلار بوده و حدود 90 درصد یعنی بالغ بر 2 هزار و 500 میلیارد دلار کسب درآمد داشته است.
وی ادامه داد: در سال 94 حدود 120 تن کاتالیست در این شرکت تولید شده و در حال حاضر تولید این شرکت به 500 تن در سال افزایش یافته است و امیدواریم تا 700 تن در سال برسد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 55 درصد نیاز داخل کشور را این شرکت تامین می کند افزود: یکی از معضلات کشور در خصوص تولید کاتالیست های مورد نیاز برای کاهش آلودگی های محیط زیستی است و استفاده از این کاتالیست ها 80 درصد آلودگی هوا را کاهش می دهد بنابراین شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو آمادگی تولید کاتلیست مونولیت را برای کاهش آلودگی هوا دارد.
علمی** 9340**1440
خبرنگار: منیر ابراهیمی زاده: انتشاردهنده: معصومه گلشن

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار