تبلیغات

سفر هیاتی از کارشناسان آثار باستانی مالزی به ایران

کد خبر: 82275854 (5622830) | تاریخ خبر: 01/08/1395 | ساعت: 13:3|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

'علی محمد سابقی' رایزن فرهنگی ایران در مالزی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اعلام کرد: یک مدیر بخش نساجی و لباس های سنتی موزه ملی مالزی، مسئول همکاری ها و روابط بین الملل جشنواره فرهنگی پوتراجایا و یک کارشناس آثار باستانی مالزی از روز یکشنبه برای بازدید از موزه های تهران، اصفهان و یزد سفری 10 روزه به ایران خواهند داشت.
وی گفت که این افراد به شهرهای کاشان و قم نیز سفر می کنند و صنایع دستی ایران یکی از محورهای مهمی است که مورد توجه این گروه کارشناسی مالزیایی است.
وی اعلام کرد پس از انتخاب آثار باستانی و موزه ای ایران توسط این افراد، توافقنامه ای با موزه های موردنظر منعقد می شود تا این آثار انتخابی ابتدا در جشنواره فرهنگ و هنر اسلامی در پوتراجایا در سال 2017 به نمایش در آید.
سابقی گفت با توجه به اینکه این آثار موزه ای هستند، بعد از پایان یافتن این جشنواره ، آثار برای نمایش به مردم مالزی به موزه ملی این کشور منتقل خواهد شد.
رایزن فرهنگی کشورمان، گفت: طرف ایرانی به ویژه بخش هنرهای اسلامی موزه ایران باستان آمادگی خود را برای همکاری با مالزی اعلام کرده است.
وی با اشاره به اینکه مالزیایی ها، ایران را کشوری متمدن و با سابقه تاریخی روشن می دانند، گفت که به همین دلیل با انتقال برخی آثار موزه ای کشورمان قصد معرفی فرهنگ ایران به مردم مالزی را دارند. امری که می تواند جاذبه گردشگری برای ایران نیز باشد تا علاقمندان به این قبیل آثار از موزه ها و آثار باستانی ایران دیدن کنند.
سابقی همچنین اعلام کرد در چهارمین جشنواره فرهنگ و هنر اسلامی که از 11 تا 21 آذر ماه امسال در پوتراجایا پایتخت ستادی مالزی برگزاری می شود هیاتی 15 نفره از ایران شرکت می کند.
آساق**241 **1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار