تبلیغات

سید عمار حکیم: نباید اجازه دهیم جوانان آلوده افکار تکفیری شوند/ فلسطین باید قضیه اول جهان اسلام باشد

کد خبر: 82275852 (5622736) | تاریخ خبر: 01/08/1395 | ساعت: 13:2|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش ایرنا، 'سید عمار حکیم' رییس ائتلاف ملی عراق (بزرگترین فراکسیون و فراگیرترین مجموعه سیاسی در عراق) که دولت این کشور را در اختیار دارد به عنوان رییس نهمین کنفرانس شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی، افزود: 70درصد جمعیت جهان اسلام را جوانان تشکیل می دهند و باید برنامه ریزی کرد تا این جوانان آلوده افکار تکفیری نشوند.
وی اضافه کرد: بیداری اسلامی یک راه طولانی است و مبلغین اسلامی، فرهنگیان و شخصیت ها و علمای دین در این مسیر، مسوولیت نشر فرهنگ گفت وگو را برعهده دارند.
به گفته وی، تمامی تلاش افراط گرایان منحرف مدعی اسلام، ارایه تصویری زشت از اسلام است، که در مقابل علمای دین خط مقدم رویارویی با این افکار و ایده ها هستند و می توانند چهره نورانی دین اسلام را برای جوانان و آگاهی عمومی تبیین کنند.
رییس مجلس اعلای اسلامی عراق تاکید کرد: متاسفانه امروز در جهان اسلام صدای افکار نفرت انگیزی و تکفیر بلندتر از صدای مسلمانان صادق است.
وی در ادامه از تمامی کشورهای اسلامی خواست که حول یک میز گردهم آیند و به صراحت راجع به نگرانی ها و دغدغه هایشان بحث و گفت وگو کنند.
حکیم تصریح کرد: (هم اکنون) اختلاف ها در جهان اسلام به بالاترین حد خود رسیده و طی سال های گذشته بسیاری از خون ها ریخته شده و طرح های توسعه و پیشرفت اقتصادی و سازندگی جوامع بشری در جهان اسلام از کار افتاده است و زمان آن رسیده که به این وضعیت پایان داده شود.
رییس ائتلاف ملی عراق گفت: باید قضیه فلسطین مجددا به قضیه اول جهان اسلام تبدیل شود و باید این موضوع با قدرت بار دیگر به عنوان مهمترین موضوع جهان اسلام مطرح شود.
وی اضافه کرد: اختلاف ها در میان کشورهای اسلامی هر چه به درازا بکشد در نهایت کشورهای اسلامی ناچارند مشکلات و اختلاف های خود را از طریق گفت و گو حل و فصل کنند، بنابراین بهتر است از همین الان این گفت وگو شروع و جلوی خونریزی و جنگ بیشتر گرفته شود.
حکیم در قسمتی دیگر از سخنان خود، خطاب به رزمندگان عراقی در میادین نبرد نیز گفت: همه جهان در جنگ علیه تکفیری های متوحش در کنار شما ایستاده اند.
نهمین کنفرانس شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی با عنوان 'همه باهم برای نابودی افکار تکفیری و تروریسم در عراق متحد شویم' به ریاست دوره ای سید عمار حکیم در بغداد در حال برگزاری است.
خاورم *4*353*1770*1275
انتشار دهنده: مجید جعفری

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار