تبلیغات

جهش قابل توجه بخش کشاورزی البرز با اهتمام و حمایت دولت تدبیر و امید

کد خبر: 82275822 (5622798) | تاریخ خبر: 01/08/1395 | ساعت: 12:47|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش ایرنا، فعالان بخش کشاورزی استان البرز در این نشست آمادگی خود را برای استقبال از رئیس جمهوری به پاس قدردانی از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به این بخش کشاورزی اعلام کردند.
این فعالان در قالب تشکل ها، تعاونی ها و گروه های مختلف تولیدی و کشاورزی ازنگاه ویژه دولت به بخش کشاورزی قدردانی کرده و با بیان گزارش عملکردی در این زمینه هموار شدن مسیر تولیدات کشاورزی را در دولت تدبیر و امید به تصویرکشیدند.
البرز با وسعت 5 هزار کیلومتر و جمعیت دومیلیون و 500هزار نفر همراه با 17شهر و شش شهرستان امروز 74 هزار هکتار از اراضی باغی و زارعی را در خود جاده داده که 25 هزار بهره بردار روستایی و کشاورزی درآن مسیر رونق و پیشرفت در کشاورزی را برای کشور در پیش گرفته اند.
توسعه تعاونی های روستایی، تهیه برنامه جامعه ایجاد تحول کشاورزی، ایجاد کمیته های کنترل و نظارت، کارگاه های آسیب شناسی، نصب نرم افزار سیستم های مالی و برنامه ریزی شده از جمله مباحث مطروحه دراین نشست بود.
منتخبان حوزه کشاورزی از آمادگی سازمان تعاونی روستایی و کشاورزی به واسطه تلاش های صورت گرفته در توزیع میوه پایانی سال پرداخته و با توجه به ظرفیت های کشاورزی البرز خواستار توجه بیشتر به این بخش شدند.
فعالان عرصه کشاورزی در گزارش به معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار البرز اعلام کردند که درسال گذشته 50درصد از میوه استان البرز توسط تشکل ها تامین شده و امروز این استان با داشتن غرفه درنمایشگاه های بین المللی توانسته مسیر رونق هرچه بیشتر را در اقتصاد در پیش گیرد.
پیگیری نقشه جامع اماکن روستایی و اشتغالزایی از جمله خواست های این منتخبان و فعالان عرصه کشاورزی بود .
مدیرکل جهاد کشاورزی استان البرز نیز دراین نشست گفت: تلاش های دولت در جهت توسعه کشاورزی با توجه به روشهای نوین آبیاری جای تقدیر دارد .
سید مجید موسوی افزود: امروز نیز در روز روستا و عشایر شاهد آن هستیم که موضوع برای رئیس جمهوری اهمیت داشته و با حضور درهمایش این روز این مهم را مورد توجه قرار داده است.
وی ادامه داد: دراین همایش درخواست برای توسعه روستا، اشتغال و کشاورزی مورد توجه قرار گرفته که نوید شکوفایی بیشتر را به همراه دارد .
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی البرز نیز در ادامه با اشاره به قابلیت های بالای البرز گفت: به دلیل سطح سواد بالای فعالان عرصه کشاورزی دراین استان شاهد ارزش افزوده بیشتری در محصولات هستیم .
عزت الله خورشید وند افزود: براساس آخرین سرشماری سال 90،250هزار نفر در مناطق روستایی این استان ساکن هستند که اکثرا عضو شرکت های تعاونی روستایی و تعاون روستایی زنان هستند بنابراین این مهم را باید بصورت جدی مورد توجه قرار داد .
وی یادآورشد: اکنون 20هزار سرپرست خانوار که بهره بردار کشاورزی هستند به عضویت سازمان تعاونی روستایی استان البرز درآمده اند که لازم است تدابیر جدی تری دراین زمینه صورت گیرد .
خورشید وند گفت: همکاری بیشتر بانکها و تلاش های ویژه برای کاهش قیمت نام شده محصولات کشاورزی از نکات مهم دراین زمینه به شمارمی رود .
وی اضافه کرد : تعاونی یکی از نقاط برجسته نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران است که باید توجه بیشتری را نسبت به این بخش داشت .
8029/1535خبرنگار: حکیمه کشاورز** انتشاردهنده:داریوش غفاری

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار