تبلیغات

مشارکت 418 هزار کهگیلویه و بویراحمدی درسرشماری اینترنتی نفوس و مسکن

کد خبر: 82275759 (5622664) | تاریخ خبر: 01/08/1395 | ساعت: 12:4|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

علی شهابی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد افراد 107 هزار و 15 خانوار شهری و روستایی این استان را شامل می شود.
وی گفت: کهگیلویه و بویراحمد رتبه هفتم کشور به لحاظ وارد کردن اطلاعات آماری خانوارها در سامانه اینترنتی مرحله نخست سرشماری عمومی نفوس و مسکن نسبت به میزان جمعیت را به خود اختصاص داده است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این اطلاعات به صورت محرمانه تنها در اختیار سازمان آمار کشور قرار می گیرد و هیچ کس کمترین دسترسی به آنها را نخواهد داشت.
شهابی با اشاره به آغاز مرحله دوم و حضوری سرشماری عمومی نفوس و مسکن در استان همزمان با سراسر کشور، افزود: مردم و خانواده ها با اطمینان، اطلاعات خواسته شده را ارائه دهند.
وی تصریح کرد: به منظور افزایش سرعت و دقت نتایج در مصاحبه حضوری، جمع آوری اطلاعات از طریق رایانه و پرسشنامه های الکترونیکی انجام خواهد شد.
وی تعداد آمارگیران در سطح استان برای اجرای مرحله 2 سرشماری نفوس و مسکن را حدود 170 نفر اعلام کرد و افزود: اطلاعات خانوارها در مرحله دوم از سوی فرد آمارگیر جمع آوری و به صورت اینترنتی و با استفاده از رایانه همراه در سامانه ثبت می شود.
معاون اطلاعات و آمار سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: افرادی که پیش از مراجعه فرد آمارگیر اطلاعات خود را در سامانه اینترنتی ثبت کرده اند تنها کد رهگیری را به فرد آمارگیر ارائه می دهند.
شهابی تصمیم گیری کار آمد و ارائه آمار دقیق، صحیح و مناسب از سوی خانواده ها را یکی از ضروری ترین و بنیانی ترین عناصر در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها از سوی دولتمردان دانست.
وی ادامه داد: تحقق اهداف برنامه ها، چشم انداز پیشرفت و توسعه کشور منوط به گردآوری منظم و دقیق آمار و اطلاعات عمومی در سطح جامعه است.
وی با بیان اینکه بیش از 60 شاخص برای طرح سؤال از خانواده ها و مردم در فرم های مخصوص پیش بینی شده است، گفت: اطلاعاتی از قبیل جمعیت خانوار، وضعیت مسکن و اشتغال در این سرشماری از خانواده ها پرسیده می شود.
مرحله نخست و اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن که از سوم مهر آغاز شده بود با تمدید 6 روزه از سوی مرکز آمار و اطلاعات کشور تا ساعت 24 شب گذشته 30 مهر ادامه داشت.
مرحله دوم سرشماری نیز که به صورت عملیاتی و میدانی است از امروز اول آبان آغاز شد.
معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد جمعیت استان را بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 1390 بیش از 658 هزار نفر عنوان کرد.
بر اساس اطلاعات سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390 بیش از 52 درصد از جمعیت این استان در مناطق شهری زندگی می کنند.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار دهنده:حسینعلی راشکی
3016 /8005

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار