تبلیغات

قدرت یابی محور مقاومت و تضعیف جبهه ضد سوری

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری «الثبات» لبنان، حمله استعمارگران، واپسگرایان، تکفیری ها و صهیونیست ها در سوریه، عراق و یمن به اوج خود رسیده است.

این کشورها تا آغاز ماه سبتامبر گذشته بیش از 400 هزار تروریست ها را به عراق و سوریه اعزام کرده اند تا با دولت ملی مبارزه کنند. همچنین این کشورها در یمن با القاعده وارد ائتلاف شده اند و دست به کشتارهای بسیاری زده اند. جنگنده های ائتلاف حمله به یمن در بسیاری از استان های یمن به مردم حمله کرده اند که آخرین جنایت بزرگ آنان در حمله به یک سالن بزرگ در صنعا رخ داد. همچنین این کشورها، بیمارستان ها، مراکز بهداشت، کودکستان ها و مدرسه های یمن را هدف حمله های خود قرار داده اند.

این حمله استعمارگران، واپسگرایان، تکفیری ها و رژیم صهیونیستی به اوج خود رسیده است. به طوری که آمریکا با ناوشکن ها و موشک های قاره پیمای خود در حال تهدید کردن است. این تهدیدها با سخن درباره حمله زمینی گسترده به دولت ملی سوریه از شمال و جنوب همزمان شده است. اما پس از مدتی مشخص شد که این یک جنگ روانی است و سوریه و همپیمانان آن را نترساند. در جنوب سوریه هم به تازگی از نادیده گرفتن مرزهای جنوبی سوریه و حضور نظامی در مرزهای اردن با سلاح های مدرن، موشک ها و جنگنده ها سخن به میان آمد که هدف از آن مقدمه سازی برای حمله به دمشق است. اما به هر حال سوریه و همپیمانان آن نسبت به این توطئه ها آگاه هستند. از این رو با حمله های خود پیش دستی کرده اند تا با طرح های ضد سوری رویارویی کنند.

در شمال سوریه هم رجب طیب اردوغان تلاش می کند با حضور نظامی در پایگاه بعشیقه موصل یا از راه دخالت نظامی در شماری از مناطق سوریه به بهانه مبارزه با داعش از تحولات پیشی گیرد. این در حالی است که او همه گونه امکانات مادی، جنگی را در اختیار این گروه قرار داده است.

افزایش درد ورنج‌های محور ضد سوری

با پایداری اسطوره ای دولت ملی سوریه و عراق و مردم یمن درد و رنج های ائتلاف دشمنان دمشق در حال افزایش است. با وجود اینکه عربستان، ترکیه، آمریکا و کشورهای غربی تلاش کردند به جنگ مذهبی و طایفه ای دامن زنند بازهم نبرد آزادسازی موصل آغاز شد.

شاخص های مالی درباره اوضاع ناگوار عربستان اکنون نگرانی سرمایه گذاران و بازرگانان را به دنبال داشته است. آنان اکنون به دنبال راهی برای خارج کردن سرمایه های خود از عربستان هستند. به طوری که آمارها نشان از این دارد که از زمان آغاز عملیات طوفان قاطعیت علیه یمن هزینه این عملیات به بیش از 725 میلیارد دلار رسیده است. آثار این جنگ در داخل عربستان آشکار شده است به طوری که همه طرح های حمایتی و توسعه متوقف شده است.

سازگاری همپیمانان سوریه با تحولات

ائتلاف دوستان سوریه آمادگی با سازگاری با تحولات را دارد. شاید بارزترین این تحول را در موضع گیری مصر درباره تحولات عراق دید. تماس تلفنی عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر با حیدر العبادی نخست وزیر عراق قابل توجه بود. او در این تماس تلفنی موضع حمایتی خود از عراق در نبرد موصل را اعلام و بر این مساله تاکید کرد که از حاکمیت و یکپارچگی عراق پشتیبانی می کند.

قاهره همچنین از یک هیات سوری به ریاست علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی سوریه استقبال کرد. توافق سوریه و مصر در این باره آشکار بود. این 2 کشور امنیت خود را در راستای هم دانستند. از توافق های مهمی که این سفر به دنبال داشت عمل برای ادامه نیافتن کنترل شورای همکاری خلیج فارس بر شورای اتحادیه عرب بود. همچنین در این دیدار توافق شد که روابط دیپلماتیک مصر و سوریه ارتقا یابد و از همکاری امنیتی میان 2 کشور تقویت شود.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار