تبلیغات

فیلم/سگ‌های «دنبلان‌ یاب» در ایتالیا

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بو کردن شیوه‌ای است که سگ‌‌های شکاری ایتالیایی برای پیدا کردن «دنبلان» استفاده می‌کنند.

بر اساس گزارش دیلی‌میل، شکارچیان ایتالیایی به سگ‌های خود آموزش‌های لازم را در رابطه با پیدا کردن قارچ «دنبلان» می‌دهند و سگ‌ها با «بو کشیدن» می‌توانند این قارچ گران‌بها را که به «طلای مواد غذایی» معروف شده است پیدا کنند.

در کشور ایتالیا قارچ خوراکی «دنبلان» به حدی پرطرفدار است که در بین فروشندگان سبزی و تره‌بار به طلا مشهور است.

«جیووانی ساچتو» که یکی از افرادی است که به همراه سگش به یافتن «دنبلان» می‌پردازد در این رابطه می‌گوید:" این کار شور و شوق باورنکردنی دارد؛ این کار یک بیماری واقعی است"!

جیووانی» به همراه سگ تعلیم دیده خود که «آلبا» نام دارد در جستجوی «دنبلان» به جنگل های شمال ایتالیا سفر می‌کنند؛ البته «جیووانی تنها کاشف «دنبلان» نیست و در منطقه‌ای که او به دنبال قارچ می‌گردد 4 هزار شکارچی دیگر با سگ‌هایشان در جستجوی این قارچ گرانبها هستند.

قارچ دُنبَلان نوعی قارچ خوراکی گرانقیمت و کمیاب است؛ این قارچ در گونه‌های مختلف به رنگهای قرمز تیره، خاکستری، سفید، بنفش و سیاه یافت می‌شود ولی لذیذترین نوع آن دارای پوسته سیاه رنگ است.

دو نوع سیاه و سفید این قارچ گران‌قیمت‌ترین قارچ‌های دنبلان زیرزمینی هستند.

بیش‌ترین میزان مصرف قارچ دنبلان در رستوران‌ها، صنایع غذایی، تهیه انواع سس‌ها و روغن‌های معطر و نیز داروسازی است.

در این رابطه، سر آشپز معروف فرانسوی، «ژان آنتلم بریلا سوارین»، دنبلان را الماس آشپزخانه لقب داده است.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار